Τριάντα (30) μαθητές που συμμετείχαν στα δύο πολιτιστικά προγράμματα του σχολείου μας με κοινή θεματική τον Ρωμαϊκό πολιτισμό και τις εκφάνσεις του στην πόλη και στη χώρα  μας επισκέφτηκαν την Ιταλία (Πομπηία, Ρώμη) από τις 16/4/2024 έως 20/4/2024. Συντονίστριες των δύο προγραμμάτων ήταν οι: κ. Αναστασάτου Κωνσταντίνα και η κ. Κρεμανταλά Γεωργία. Συνοδοί στην εκπαιδευτική επίσκεψη ήταν οι: . Αναστασάτου Κωνσταντίνα, κ. Αναστασόπουλος Γεώργιος και η κ. Κασόλα Σπυριδούλα. Επισυνάπτεται παρουσίαση των μαθητών με Ρωμαϊκά μνημεία που θαύμασαν στο ταξίδι τους.

Ιταλία_Ρώμη_Πομπηία.pptx

(Συντάκτης του άρθρου:Κρεμανταλά Γεωργία, ΠΕ02)